اخبار > اورژانس 115 کهگیلویه و بویراحمد بیش از 20 هزار ماموریت در 180 روز انجام داد


  چاپ        ارسال به دوست

اورژانس 115 کهگیلویه و بویراحمد بیش از 20 هزار ماموریت در 180 روز انجام داد

 رئیس اورژانس  پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در6 ماهه نخست سالجاری 20 هزار و 915 مورد مأموریت توسط  اورژانس  پیش بیمارستانی (115)استان انجام شد.

 به گزارش روابط عمومی اورژانس 115 کهگیلویه وبویراحمد، جلال پوران فرد با بیان اینکه این تعداد ماموریت در کل استان با مرکز دیسپچ اورژانس تماس حاصل و  توسط آمبولانسهای115 این مرکز خدمات پزشگی  امداد رسانی  شده‌اند افزود: 300 نیروی عملیاتی و ستادی در 45 پایگاه زمینی و هوایی اورژانس کهگیلویه و بویراحمد به مردم  استان و هموطنان عزیز خدمات اورژانسی ارائه می دهند.

 جلال پوران فرد کل ماموریتهای اورژانس 115 در 6 ماهه ی اول سالجاری در استان را 20 هزار و 915 مورد عنوان کرد و افزود: این  تعداد ماموریت نسبت به مدت مشابه سال گذشته 15 درصد افزایش داشته است.

 رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد، اذعان نمود: از مجموع کل ماموریتهای اعزامی اورژانس  4 هزار و 792 مورد مربوط به حوادث ترافیکی (تصادف) در جادههای مواصلاتی به شهر و روستاهای استان بوده که این تعداد ماموریت تصادفی به 6 هزارو 770 نفر مصدوم خدمات پزشکی توسط اورژانس ارایه شده است و نسبت به سال قبل 17/5 درصد افزایش داشته است.

 پوران فرد تشریح کرد:  از مجموع مصدومانی که توسط اورژانس در 6 ماهه اول سال جاری خدمات پزشکی ارایه شده است 3 هزار و 215 مصدوم  در تصادفات شهری و 3 هزار و 555 مورد نیز در تصادفات  جاده ای  در جاده های مواصلاتی به استان بوده است که 20 درصد آمار کل تصادفات نسبت به  مدت زمان مشابه سال قبل  افزایش پیدا کرده است.

 رئیس حوادث دانشگاه علوم پزشکی  کهگیلویه وبویراحمد عنوان کرد: تعداد مصدومان تصادفی شهری در سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 17 درصد و مصدومان تصادفی جاده ای نیز 22 د رصد افزایش داشته است.

 وی گفت: از ابتدای سالجاری تا پایان شهریورماه 162 مورد مأموریت نیز توسط بالگردهای اورژانس استان انجام شده است.

 رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد خاطر نشان کرد: که از این تعداد 110 مورد توسط بالگرد یاسوج  و 52 مورد نیز توسط بالگرد اورژانس گچساران صورت گرفته است.

 پورانفرد بیان کرد: انجام مأموریت توسط بالگرد اورژانس یاسوج نسبت به مدت مشابه سال قبل 45 درصد و گچساران نیز 87 درصد افزایش داشته است.

وی اضافه کرد: میانگین اولیه شهری توسط اورژانس در 6 ماهه نخست سالجاری6/3 دقیقه و میانگین اولیه جاده ای نیز 11/1 دقیقه بوده که میانگین اولیه شهری نسبت مدت مشابه سال قبل 1/5درصد کاهش و میانگین اولیه جاده ای نیز 13 درصد افزایش داشته است.

جلال پوران فرد ادامه داد:  در هنگام  حوادث جهت ارایه خدمات سریع  اورژانس هموطنان گرامی ضمن تماس با 115 و حفظ خونسردی خود از توصیه های پزشکی لازم که از طرف مرکز دیسپچ ارایه می‌شود  جهت حفظ جان بیمار خود توجه فرمایند و در هنگام شنیدن آژیر آمبولانس115 و خودروهای امدادی دیگر راه را باز و از تجمع  کردن در محل حادثه پرهیز کرده و حتی الامکان از جابجایی بیمار یا مصدوم خودداری کنند.142-1

انتهای پیام/

 

 

 


١٣:٥٠ - سه شنبه ١٠ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٢١٧٩١    /    تعداد نمایش : ١٥١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
آدرس: یاسوج - میدان امام حسین (ع) دانشکده ی بهداشت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تلفن: 6078 - 3334 - 074
تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشکده ی بهداشت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج است. @2107